Azoty SK, s.r.o.

Menu
Reklamné oznámenie
Maj vlastné webové stránky!https://www.weblahko.skMať svoje vlastné webové stránky nebolo nikdy jednoduchšie. S WebĽahko ich môžete mať aj Vy.
E-shop ľahko & rýchlohttps://www.weblahko.skSystém WebĽahko ponúka moderné e-shop s podporou on-line platieb.
kuchyne na mieru Žilinahttps://www.kuchynenamieru.euPotrebujete kuchynskú linku na mieru z montážou a potrebujete zistiť cenu. Kontaktujte nás .

saletrosan 30 medium Saletrosan® 30 /N(S) 30(6)

(DASA 30, N(S) 30(6))

 Saletrosan® 30 obsahuje 30% celkového dusíka (N), vrátane minimálne 17%  amónneho dusíka (NNH4 +)a minimálne 12% dusičnanového dusíka(NNO3-). Obsah síry (S) je 6%, ktorý v prepočte na obsahoxidu sírového je 15% SO3. Síran síry prítomný v  hnojive Saletrosan® 30 je úplne rozpustný vo vodea preto je ľahko dostupný pre rastliny.

 

ZLOŽENIE HNOJIVA

N(S) 30(6)

VÝROBCA:

Grupa Azoty S.A. "Tarnow"

TRIEDA ZRNITOSTI:

granule 2÷6 mm, nie menej ako 95%

SYPNÁ HMOTNOSŤ:

cca 0,98 kg/dm3

CELKOVÝ OBSAH DUSÍKA 

30,0% ±0,8

 OBSAH AMONNÉHO DUSÍKA

min. 17%

 OBSAH DUSIČNANOVÉHO DUSÍKA

min. 12 %

 OBSAH AMIDOVÉHO  DUSÍKA

x

P2O5 (rozpustný v neutrálnom citráte amónnom a vode)

x

P2O5 (rozpustný vo vode)

x

K2O (rozpustný vo vode)

x

CaO (rozpustný vo vode)

x

MgO (celkový obsah)

x

SO3 (S) (rozpustný vo vode)

15% (6%)

MIKROZLOŽKY:

x

Číslo PKWiU:

20.15.19.0

Číslo CN:

31022900

 

Poľnohospodárske hnojivo Saletrosan® 30 je zmesou dusičnanu amónneho a síranu amónneho s prídavkom dolomitového prášku, bohaté na vápnik a horčík. Táto technológia zaručuje totožné  zloženie jednotlivých granúl. Saletrosan® 30  je hnojivo ES, nepodlieha ustanoveniam RID a ADR. Je k dispozícii ako granuly majúce jednotnú farbu od hnedej až po béžovú.Zrnitosť 2 - 6mm predstavuje najmenej 95% hmotnosti hnojiva.

 Vďaka optimálnej granulačnej technológii používanej GroupaAzoty a inovačných prostriedkov granule Saletrosanu®30  aj počas prepravy a skladovania sa nezhutňujú, sú odolné voči drveniu a oderu. Homogénnosť a vhodná hmota granúl umožňuje dlhý a rovnomerný výsev v presne kontrolovanýchdávkach, a to obmedzuje stratu hnojivá v pôde, a podporuje vysokú  účinnosť hnojenia.

  

POUŽITIE Saletrosanu® 30 V PESTOVANÍ OZIMNÝCH OBILNÍN

 Pri pestovaní ozimnej pšenice ako aj ďalších obilnín Saletrosan® 30 sa odporúča používať v priebehu jari. Saletrosan® 30 aplikovaný na začiatku vegetácie (1. dávky), stimuluje  rast rastlín, dynamiku v raných fázach vývoja a zlepšuje pevnosť a je teda faktorom zvýšenia výnosu a zlepšenia jeho kvality. Ovplyvňuje dva hlavné faktory výnosu a to ochrana pred plesňou a počet kláskov v klase.

 Použitie hnojiva Saletrosan® 30 vo fáze rastu stebla (2. dávka dusíka), nielen zvyšuje počet kláskovv klase, ale tiež znižuje skrátenie klasonosnej stonky, znižuje náchylnosť rastlín voči chorobáma zvyšuje ich odolnosť pri nepriaznivých podmienkach, ako je sucho, nízka či vysoká teplota.

 V poľnohospodárskej praxi, väčšinou ozimná pšenica je hnojená v troch termínoch, zatiaľ čo ostatné obiloviny iba v dvoch termínoch. Použitie hnojiva Saletrosan® 30na začiatku jarnej vegetčnej fázy ako aj vo fáze rastu stebla, optimálne dodáva obilovibnám dusík a síru, zakaždým len jedným agrotechnickým ošetrením.

 Saletrosan® 30 je tiež použiteľný ako univerzálne hnojivo, ktoré je odporúčané pre použitie na jar, hlavne pre ozimné plodiny a ostatných obilnín. Taktiež sa odporúča pre použitie v skoré jarné hnojenie v rámci všetkých ostatných plodín: repky olejnej, jarných obilnín, kukurice, priemyselných a koreňových rastlín, na pestovanie zeleniny a ovocných sadov. Veľmi dobré výsledky hnojenia boli získané Saletrosanen®30 pri pestovaní kapustných rastlín ( repky olejnej, horčice, kapusty, karfiolu, kalerábu), strukovín, zemiakov, cibule, póru, cesnaku a chrenu. Je veľmi účinný na organické pôdy,najmä na pastvinách.

 Použitie Saletrosan® 30 pred osevom je najvhodnejšie plytko zmiešať s pôdou.Hnojenie je vhodné načasovať pred očakávaným dažďom. Trvalé kultúry sa odporúča hnojiť na jar. Vzhľadom k hygroskopicite hnojiva Saletrosan® 30 môže byť tesne pred  osevom zmiešaný priamo s Polidapem®Polifoskami®,   Polimagiem®S a draselnými soľami a to za predpokladu, že hnojivá sú suché.

 

VÝHODY POUŽITIAsal30 medium

 Vzhľadom k podielu dusíka na oxid N:S = 5:1 je Saletrosan® 30 vhodný najmä pre hnojenie obilovín. Síra obsiahnutá v Saletrosanie® 30 zabezpečuje  lepšie využitie dusíka rastlinami, čo zvyšuje účinnosť a efektivitu hnojenia dusíkom.

 Síra obsiahnutá v sírane hnojiva je dobre rozpustná vo vode a preto sa ľahko absorbuje rastlinami, ovplyvňuje efektívne využitie dusíka, znižuje náchylnosť k ochoreniam, a zvyšuje ich odolnosť pri nepriaznivých podmienkach, ako je sucho, nízka či vysoká teplota. Je dôležité mať na pamäti, že najväčšie nedostatky síry v pôde sa vyskytujú vždy na jar, potom, čo bol v jeseni a zime vymytým z pôdy.

 Dusík vo forme amoniaku nie je vyplavovaný z pôdy, je pomaly a rovnomerne absorbovaný rastlinami. Ovplyvňuje dobré zakorenenie rastlín, pomáha vstrebávaniu fosforu, síry a bóru a obmedzuje nadmerný príjem draslíka. Obsah rýchlo pôsobiaceho dusičnanového dusíka urýchľuje rast rastlín krátko po aplikácii hnojív, čo urýchľuje regeneráciu rastlín na jar po zimnom oslabení. Okrem toho, táto forma dusíka ovplyvňuje lepšiu absorpciu draslíka, horčíka a vápnika.

 Použitie Saletrosanu® 30 spôsobuje dobré zakorenenie rastlín, zvyšuje dynamiku ich rastu v raných fázach vývoja a zvyšuje ich imunitu, pôsobí na zvýšenie výnosov a zlepšení kvality.

Tvorba webových stránok na WebĽahko | Nahlásiť obsah